پارک ملت روی کاغذ
 
قالب وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم وصل الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین

سلام می کنم به همه ی کسانی که کار می کنندوکار دارند وهم به کسانی که کار ندارند وایضا" به کسانی که همچنان به دنبال کار می گردند. وبه آتن کسانی که از کار شان راضی اندوبه همه ی آنهایی که هر چیزی هم کاری هم که نصیب شان بشود باز یک اشکالی در اون کار پیدا می کنند.سلام  می کنم به کسانی که بلدند کسب رضایت را از طریق روزی حلالی که بدست می آورندوسلام می کنم به آنهایی که خیلی مقیدنددر کار کردن که یک ریال این طرف و آن طرف نشودوالبته سلام می کنم به کسانی که ریال کجاست همه دارندمی برند معمولا ما ذهن هایی برای توجیح داریم که همه دارند میلیاد ها می برند ما چرا نبریم؟

بنابرین سلام می کنم به همه ی کسانی که از هر طریقی با این پدیده در ارتباط هستند.وهمه ی کسانی که به دنبال روزی حلال هستندکه عبادت تلقی می شود .انشا الله که روزی همه ی ما و شما اگر چه در آمدش کم ولی برکتش زیاد باشه .

در بخش ابتدایی برنامه  یه مستند از زندگی مردمان ساده وخوش برخورد ودلنشین روستایی در شمال کشور در منطقه ی دیلمان پخش شد .

برگشتیم استدیو جناب شهیدی فرد فرمودند که این هفته در برنامه درباره کودکان ونوجوانان بیشتر می خواهیم صحبت کنیم ومیهمانان امشب برنامه چند تن از داوران جشنواره فیلم کودک ونوجوان که در اصفهان برگزار شد هفته ی گذشته  وهمچنین برگزیدگان در این جشنواره هستند.ودعوت کردند تا پرچم حرم امام علی (علیه السلام ) که به این جشنواره اهدا شده بود وخانم فریبا کوثری تحویل گرفتند به نمایندگی از سینما گران را ببینیم .

در ادامه خانم گیتی خامنه که از داوران بودن به برنامه تشریف آوردند .

خانم خامنه فرمودندکه در بخش فیلم های بلند در جشنواره داورز بودند که بین 16 فیلم چند تا برگزیده شد علارغم اینکه همه ی فیلم ها خوب بودند . وفرمودند که پا یان نامه ی دوره ی لیسانس شان در باره ی فیلم کودک وبرای کودک بود وبر روی این بسیار تاکید داشتند که فیلم ها حتما برای کودکان ساخته شود.

خانم خامنه فرمودند که تا شب قبل از افتتاحیه نزدیک به 9 ساعت تمام فیلم ها را دیدند وچندین ساعت بحث وگفتگو درباره انتخاب برگزیده داشتند که کار بسیار سختی بود.

در ادامه آقای صدر عاملی که از دیگر داوران این جشنواره بودند تشریف آوردند.

آقای صدر عاملی فرمودند که باید سینمای کودک ونوجوان را از هم تفکیک کنیم کاری که ما در این جشنواره کردیم چون این دو رنج سنی جدا هستند ودر بخش اهدا جوایز هم یک جایزه مثلا برای سینمای کودک یه جایزه برای دختر کودک یکی هم برای پسر کودک وهمچنین برای سینمای نوجوان یه دختر نوجوان ویه پسر نوجوان.

در ادامه جناب شهیدی فرد فرمودند که بخش اختتامیه جشنواره یه قسمت هایی اش آماده است که باهم ببینیم .برگشتیم استدیو ادامه ی گفتگو با میهمانان

آقای صدر عاملی ادامه داند که چیزی که در این جشنواره ما را ذوق زده کرد این بود که 16 فیلم برای این جشنواره ساخته شده بود که 7 تای آن کار اولی ها بود. ونگرانی بعدی ما این بود که شتاب بود در این فیلم ها که برسند به جشنواره برای خود من کیفیت مهم است البته اشکالی ندارد که اراده کنیم  که 3تا فیلم بسازیم با کیفیت ولی بهتر اینکه فیلمی بسازیم که تاثیر گذار باشد.

آقای شهیدی فرد فرمودند که فیلم آقای شاه حاتمی چطور بود؟

آقای عاملی فرمودند که من فیلم شون رو دوست داشتم . ایشون از ابتدا نسشته ونوشته برای سینمای کودک ونوجوان .

جناب شهیدی فرد از آقای علی شاه حاتمی که فیلم شان در این جشنواره برگزیده شد دعوت کردند تا گفتگو را با حضور ایشان ادامه دهند.

آقای شاه حاتمی وقتی من شنیدم شما فیلم تان را با پسرتان ساختید گفتم که واقعا با آقا پسر تان ساختید یا اینکه بالاخره فرزندتونه خواستید دستش رو بگیرید که بیاد بالا؟

بله هر دو. البته قبل از اینکه اولین کار سینمایی ش رو با کمک من شروع بکند قبل از آن دو تا فیلم کوتاه ساخته بود ودر نزدیک به 8 یا 9 فیلم به عنوان مشاورودستیار در کنار من بود جالب تر اینکه قبل از اینکه فیلم ساخته بشود آقای میرعلایی این چنین نگرانی که شما فرمودید را داشتند وفرمودند که قبل از ساخت آن تمام استریبرد وتمام پلان ها مشخص شود حالا اگر فیلمبرداری هم شروع بشود مشکلی نیست ولی این فیلم باید استریبرد بشود. البته حمید فارغ تحصیل رشته گرافیک هست واز این پیشنهاد خیلی هم ذوق زده شد وشروع کرد800 تا پلان فیلم رو نقاشی کرد با فرم های مختلف.

وقتی آقای میر علای این ها را دیدند دچار شعف شدند وفرمودند که این استریبرد آنقدر زبیاست که آدم می تواند تمام فیلم را در آن ببیند. البته من به ایشون گفتم که امکان دارد به خاطر دلایل مختلف در زمان فیلمبرداری این پلان ها عوض بشود ولی بیشتر را بر اساس همان استریبرد ها ساختیم.جناب شهیدی فرد توضیح دادند که استریبرد به چه معناست.یعنی شکل هر قاب وپلان به پلان حرکت ها فیلم بردار واینکه بازیگر الان باید چه حرکتی داشته باشد چه بگوید را استریبرد می گویند.

خانم خامنه ای فرمودند که یه چیزی همیشه وجود داره که خیلی من را آزار می دهد در واقع بعد از آنکه برگزیدگان اعلام شدند ما یک جلسه ای متعدد مشاوره با کودکان داشتیم. چون تعداد زیادی از بچه ها بعد از اعلام آرائ آمدند و به ما مراجعه کردند همچنین پدر مادر ها به من می گفتند گه بچه مون رفته بالا ناراحت هست .دیگه غذا نمی خوره .برای من این مساله خیلی مهم هست چون یکی از بزرگترین نکات هست که پدر مادر هایی که فرزندانشان وارد این عرصه می شوندباید زیاد دقت کنند چون وارد بازی پر خطری شدند.که من الان توضیح می دم چونبجه هایی که بازی کردند یک تعدادکمی برگزیده شدند یک عده ی زیادی برگیده نشدند یک عده ای هم اصلا دیده نشدند وگروهی هم مورد انتقاد شدید واقع شدند.

من در واقع در این یکی دو روز دائما می شنیدم که بچه ها خیلی ناراحت شدند گریه کردند غذا نخوردند ووالدینشان می آمدند وبا من صحبت می کردند که چه کار کنند من فکر می کنم که اگر من بچه ای داشتم که علاقه مند بود به سینما ووارد آن می شد .در یک مقطع سنی خاصی این اجازه را به او نمی دادم که وارد این عرصه شود مگر آنقدر او را تقویت کرده باشم وبه قدر کافی به او آگاهی داده می دادم که ان عرصه یک رقابت هست مثل زندگی و در زندگی گاهی اوقات باب میل ما نیست.

آقای شاه حاتمی ادامه داند که من این فیلم برای این ساختم برای دیدن همین صحنه ها . واینکه به مخاطبم بفهمانم که سینما وجایزه اصل نیست بلکه انسان بودن اصل است.

در ادامه بخش های از برنامه ی هفته ی گذشته پخش شد.

وبعد از آن جناب شهیدی فرد فرمودند که در جشنواره ی بیست وپنجم چند بزرگداشت هم برگزار شد از جمله از آقایایان رمضانی ،محمد کاظمی کشاورز ،وحید نیک خواه آزادو جهانبخش سلطانی.

که الان آقای جهانبخش سلطانی اینجا هستند.

آقای سلطانی به جمع ایشان اضافه شدند.

آقای سلطانی چرا برای شما بزرگداشت گرفتند در این جشنواره؟

نمی دونم شاید برای حواس پرتی بوده.

به خاطر اینکه عدالت جای خودش قرار گرفت .برای اینکه دو تا چیز برگشت به اصفهان یکی به لحاظ دلی یکی به لحاظ فکری وفرهنگی .که اولینش آب زاینده رور بود که مردم را خیلی شاد کرد ودومی اش هم جشنواره بود .من داشتم گوش می کردم به حرف های آقایون وخانم وداشتم به این فکر می کردم همزمان کار کردن به زبان  کودک و به زبان تصویر مار بسیار بسیار دشواری است. ولی برای کودک صحبت کرد ن زیاد مشکل نیست. اول به خاطر اینکه باید بروی و آن معصومیت را در کودک پیدا کنید وبعد اون پاکی وبی گناهی وزلالی را پیدا کند اول باید برود زیر پوست آن کودک زندگی کند وبعد از آن مثل خون در رگ های او جریان پیدا کند. وحالا ما با این سن وسال باید برویم تمامی کتاب های روانشناسی وپزشکی مربوط به کودکان را مطالعه کنیم تا بتوانیم برای کودکان کار کنیم.من چندین فیلم برای کودکان بازی کردم ولی این فیلم آخری که در جشنواره بود بسیار بسیار عالی ومشکل  بود.ومن به کار گردان گفتم که برای من بازی کردن در فیلم مردان آنجلس ویوسف پیامبر خیلی آسان تر بود تا این فیلم حالا ما در جوانی قصه های مجید بازی کردیم در آنجا حال وحوصله ی بیشتری داشتیم.

در ادامه جناب شهیدی فرد با آقای نیکخواه آزاد که از کسانی بودند که از ایشان هم تقدیر شده بود در جشنواره تلفنی صحبت کردند.

آقای شاه حاتمی فرمودند که آقای شهیدی من یه پیشنهادی داری دارم اینکه آن بچه هایی که در این جشنواره بازی کرده بودند چه برگزیده شدند یا نشدند رو یک شب دعوت کنید وبیارید درباره مشکلات ومسایلشان خیلی صادقانه با مردم صحبت کنند. تا دیر هم نشده .

 

اللهم صل علی محمد وآله محمد وعجل فرجهم

                                                التماس دعا


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ دوشنبه سی ام آبان 1390 ] [ 20:58 ] [ Hashemi* ]
                                

اینجا برای از تو نوشتن هوا كم است
 دنیا برای از تو نوشتن مرا كم است
اكسیر من نهاینكه مرا شعر تازه نیست
 من از تو می نویسم و این كیمیا كم است
دریا و من چه قدر شبیهیم گرچه باز
من سخت بیقرارم و او بیقرار نیست
 با او چه خوب می شود از حال خویش گفت
 دریا كه از اهالی این روزگارنیست
امشب ولی هوای جنون موج میزند
دریا سرش به هیچ سری سازگار نیست
 ای كاش از تو هیچ نمی گفتمش ببین
دریا هم اینچنین كه منم بردبار نیست

محمد علی بهمنی


[ شنبه بیست و هشتم آبان 1390 ] [ 11:9 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

 الحمدلله رب العرش العظیم وصل الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین

سلام

 در بخش ابتدایی برنامه جناب شهیدی فرد اسامی برگزیدگان سفر به نجف اشرف عیدی  پارک ملت را قرائت کردندوبا دو تن از ایشان تلفنی صحبت کردند.

بعد از آن در تاکسی آقای هدایتی نشستیم وایشان با مردم درباره شخصیت امام علی (علیه السلام) صحبت کردند.

برگشتیم استدیو جناب شهیدی فرد گفتگو را با اولین میهمان برنامه آقای امیر حسین صدیق آغاز کرند.

آقای صدیق الان مشغول چه کاری هستید.؟

من الان دارم یه تله فیلم بازی می کنم برای شبکه چهار به نام برای سیمین به کارگردانی آقای رضا کمالی که من دارم نقش مرد این سریال رو بازی می کنم.

که برادر یا شوهر سیمین هست؟

نه نمی تونم بگم چون بگم تا آخر فیلم رو باید بگم .

آها معما گونه است؟

بله دیگه  شبکه چهار شبکه ی فرهیختگان هست واصولا فیلم هاش هم فرهیخته است.

زمان پخشش هنوز معلوم نیست؟

نه امشب آخرین سکانس رو گرفتیم فیلم برداری تمام شد ودیگه رفت برای مونتاژ... تا زمان پخشش معلوم بشود.

ساخت یه تله فیلم 90 دقیقه ای چقدر طول می کشه؟

بستگی به کیفیت ونوع نگارش کار داره که برای لوکیشن های محدود نوشته شده باشه یا کار درشهرستان داشته باشه میانگینش بین 15 یا 16 روز هست تا 20 روز که من تا 45 روز هم شنیدم بعضی از لوکیشن ها که سخت هست یا یه مشکلی پیش اومده وزمان فیلم برداری به خاطر برف وبارون عقب افتاده.

شما قبل از این هم مشغول یه بازی در یه سریالی بودید کار آن به کجا کشید؟

بله سریال آب پری ها ساخته خانم برومند که فیلم برداری ش تمام شد رفت برای مونتاژ وصداگذاری واینها.

در ادامه قسمت چهارم لب کارون پخش شد واینبار آقای صدیق وآقای سالمی به یه بازار در اهواز سر زدند واز محصولات آنجا مثل ماهی ومیگو وخرما وترشی های خوشمزه ی آن دیدن کردند.

برگشتیم استدیو ادامه ی گفتگو.

آقای صدیق شما از کدامیک از این شهر ها بیشتر خوشتان آمد؟

من همه ی شهر ها را خیلی دوست داشتم مخصوصا مردم مهمان نواز وخونگم آن .من اهواز خیلی برام عجیب بود هچنین آبادان وخرمشهر هر کدام برای خودشان یه خصوصیاتی داشتند که نمی شه گفت کدامیک بهتر بودند .یعنی در دو روز آخر همش در راه آبادان اهواز خرمشهر وبرعکس بودیم نمی تونستیم تصمیم بگیریم که کجا رو بیشتر باشیم  .

پس در واقع نمی تونید یک کدام را ترجیح بدهید؟

نه همه شان برام عجیب بودن.

الان یه جریان مهم سینمایی داره رخ می ده جشنواره فیلم کودک نوجوان در اصفهان  نمی دونم شما در آن فیلمی دارید یا نه؟

امسال نه ولی چند سال پیش که یه فیلم داشتم آنجا مهمانا خارجی داشتند وبرایشانت خیلی جالب بود وبرایشان یکی از پیشرفت هابی کشورمان محسوب می شد که ایران سینما داره وسینمای  کودک .وآن هم دراصفهان.

از این فیلم های کودک که در این بیست و چهار ساله ساخته شده کدام ها را از همه بیشتر دوست داشتی؟

همه اونهایی که خوم ساختم وخودم توش بازی کردم.(با خنده)

ممنون ومتشکرم از تواضعی که دارید. فیلمی که خودتان ساختید کدام هست؟

من دربه در ها را ساختم.

اونی که توش بازی کردید کدومه ؟

مربای شیرین.

سایر آثار چطور ؟

گاهی می بینم که کارهایی ساخته میشود. ولی ما یه دوره ی طلایی سینمای کودک داشتیم که مردم برای دیدن آن فیلم ها صف می بستن .ولی واقعا اعتقاد دارم که بچه های امروز همون بزرگان فردا هستند بچه هایی که امروز فیلم های خشن می بینند چه رفتار وباز خوردی در آینده دارند.. ما در دوران کودکی خودمان چه برنامه کودک هایی می دیدیم الان هم یه شبکه این برنامه ها رو نشان می ده وخیلی کار خوبیه.

 خیلی ممنون ومتشکر که تشریف آوردید.

                                        **********

در ادامه مستند سرخ است وزیبا... پخش شد .

برگشتیم استدیو جناب شهیدی فرد گفتگوی دوم برنامه را با حضور دو میهمان دیگر آغاز کردند.

سرکار خانم آزاده داننده عضو هیئت مدیره ی سازمان نظام صنفی رایانه ای استان تهران وآقای آرش نجفی ریس انجمن بهینه سازیمصرف انرژی ایران .

خانم داننده این تشکل یعنی چی ؟

سازمان نظام صنفی رایانه ای در سال 86 تشکیل شد ودر مجلس شورای اسلامی تصویب شد برای حمایت از حقوق پدید آورندگان نرم افزار.در این قانون تصویب شده بود که آیین نامه ای نوشته بشود .ووظیفه اصلی آن سامان دهی ونظارت بر فضای کار رایانه ای است وتمامی فعالان در بخش رایانه ای چه در فروشگاها چه سازندگان آنها در شرکت ها باید عضو باشند و مجوز فعالیت شان را باید بگیرند.

یعنی یه وظیفه کنترلی هست یا یه وظیفه ی ارتقا بخشی است؟

سازمان صنفی رایانه ای یکی از مهم ترین وظایفش برقراری ارتباط بین شرکت ها ودولت هست یعنی یک نوع رابط است بین شرکت های خصوصی ودولت

آقای نجفی شما هم اینگونه اید؟

ببینید هدف گذاری هر انجمن متفاوت هست در حقیقت وقتی شما درباره ی یه تشکل صحبت می کنید باید ببینید که کجا ثبت می شود.

واقعیت امر این است که یه تعداد از انجمن ها در وزارت خانه ها ثبت می شوند یه تعداد هم نهاد های صنفی هستند که در وزارت کار ثبت می شوند ولی اساس آن این است که مردنم نهاد باشد ودر دو وزرات خانه ثبت نشود تشکل ها باید در اتاق بازرگانی ایران ثبت بشود .این یه سازمانی است مردم نهاد واز طریق مردم اداره می شود به طور خصوصی وجایگاه آن هم به عنوان مشاور در سه قوه است. وتشکل ها ونوع رویکرد آنها در ساختشان هم متفاوت است. واینکه امور صنفی دارند یا ندارد آن چیزی است که ما دنبال کردیم .

امسال سال جها د اقتصادی است وآنچه که اختصاصی مربوط به کار شما می شود چگونه باعث این جهش اقتصادی می شود واینکه مردم چگونه می توانند از تجربه ی شما استفاده کنند در اینکه شما آدم های بیشتری را به کار گرفته اید و شغل بیشتر ورونق اقصادی زیاد تری را داشته باشید. وموجب تولید بیشتر می شود وموجب هم افزایی زیاد تری بشود.

خانم داننده شما بفرمایید.

شما حتما بهتر از من می دانید که فناوی اطلاعات به عنوان توانمند ساز همه ی حوزه های اقتصادی است وباعث افزایش بهره وری در تمام نهاد های کشور هست همانطور که می دانید الان ما در کشور مسایل انرزی داریم بحث کوتاه کردن سفر های درون شهری را داریم بحث خدمات بیشتر به مردم را دااریم وآسان تر کردن این خدمات راداریم و... همه ی اینها مسایلی است که فناوری اطلاعات می تواند در حقیقت راه حل بهتری را برای آنها ارایه کند وجهشی که ماداریم به جز با فناوری اطلاعات با روش دیگری صورت نمی گیرد.

این فناوری است که می تواند اجازه بدهد که این ارتیاط را در هر جای دنیا در دورترین نقطه ی کشور برقرار کند .مثلا یه  دانش آموز را در نظر بگیرید که دسترسی به آزمایشگاه یا معلم خوب ندارند با برنامه ریزی درست می توانند از این فناوری اطلاعات به خوبی استفاده کنند. یا این بحث هایی که ما دربارهی بحث انرژی داریم که ردر مورد مساله یارانه ها اگر ما درست به دنبال راهکار های فناوری اطلاعات باشیم خیلی جهش خوبی در این زمینه خواهیم داشت وبه مردم خیلی کمک می کند.

وما سعی کردیم خودمان را با فناوری روز دنیا به روز کرده ایم تا بتوانیم هرجه بهتر این خدمات را ارائه بدهیم.

آقای نجفی شما هم در حوزه ی خودتان بفرمایید ببینیم چه چیزی ضرورت دارد وتا متوجه شویم که جهش آن چگونه است؟

واقعیت امر این است که من ابتدا بگویم که چرا این تشکل را ما ایجاد کردیم. اینکه ما یه افق ایران 1404 داریم که 6 سال از آن گذشته وهنوز هیچکاری نکردیم .وهیچکدام هم نمی توانیم انکار کنیم که بخش زیادی از فعالیت هایمان بر می گردد به ذخایر نفتی مان یا ذخایرانرژی  ومدیریت این ذخایر انرژی .نحوه مصرف ما در کشور باعث به وجود آمدن یک بحران هایی در دوره هایی بوده واین اتفاق باعث می شد که ما نتوانیم به یک چیز هایی درسترسی پیدا کنیم .واین رویکرد ها در بعضی مواقع اصلا خطرناک بود وکار به جایی می رسید که پدافند غیر عامل به این موضوع پرداخته بشود. یعنی ما خودمان بحران زا بودیم احتیاج به دشمن نداشتیم خودمان با نحوه ی مصرفی مان باعث می شدیم که  بحران هایی را درکشور درست کنیم .همین طور یک ظرفیتی در سطح دنیا به وجود آمدتحت عنوان مصرف انرژی وخود آن به عنوان محور در تولید انرژی  یعنی در دنیا یکی از راه های تولید انرژی کاهش مصرف انرژی است.خوب دیدیم که خود این کار در آمند زاست واینکه اگر این اتفاق بیافتد باید ایجاد یک میلیون شغل ایجاد می کند بهینه سازی مصرف انرژی که یه تعداد به طور مستقیم سر این کار هستند وبقیه هم به صورت سازمان ها شرکت های سازنده وپشتیان این ها هستندکه اگر ما میانگین آن را درنظر بکیریم چیزی حدود 20 تا 25 میلیارد تومن  کاهش مصرف وکاهش انرژی می کنیم.

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم

                                           التماس دعا


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ پنجشنبه بیست و ششم آبان 1390 ] [ 22:4 ] [ Hashemi* ]

اطلاعیه

 

برای رای دادن به برنامه پارک ملت به سایت شبکه یک مراجعه کنید.

( از لینک (گروه اجتماعی شبکه 1) در وبلاگ می توانید استفاده کنید.)


سلام به همه ی دوستان پارک ملتی .

از همه ی دوستان کمال تشکر را دارم .از همه ی کسانی که رفتند به سایت شبکه 1 و به پارک ملت رای دادند.

ممنون.

 

 

[ سه شنبه بیست و چهارم آبان 1390 ] [ 23:1 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم وصل الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین

سلام

مبارکا باشه انشالله امشب شب عید غدیر هست واسباب برکتی که الحمدلله رب العالمین در سرزمین ما جاری در یک یک ماست به واسطه ی محبتی ست که به حضرت علی علیه السلام داریم .این عید رو شادباش عرض می کنم وامید دارم که خداوند این محبت رو در دل وجان ما افزون کند .

امشب برنامه ی ما قصد داره یه هدیه ی ناقابلی برنامه پارک ملت برای همه ی بینندگانش در نظر گرفته. آن کسانی که مایل به سفر به کربلای معلی ونجف اشرف می باشند عبارت یا علی (علیه السلام ) رو برای ما پیامک بفرمایند. که به قید قرعه به 10 نفر در طول برنامه قرعه کشی می کنیم واهدا خواهد شد.

در بخش ابتدایی برنامه جناب شهیدی فرد ابتدا دعوت کردند از یک گروه موسیقی سنتی که با دف یه قطعه ای را اجرا کردند وبعد از آن فرمودند که ما در استدیو پارک ملت پرچم حرم حضرت علی بن موسی الرضا(ع) را داریم و همچنین کاشی حرم حضرت ابوالفضل را از طرف حرم امام علی (ع) پرچم حرم ایشان را هم به برنامه اهدا کردند وبا وجود این ها برنامه را مذین ومتبرک می کنیم.

وامشب در شب عید غدیر خیلی از ماها دوست داشتیم که در حرم علی بن موسی الرضا (ع) حضور داشته باشیم از این رو دعوت می کنم تا به مشهد برویم وصلوات خاصه را تقدیم کنیم.

 

 برگشتیم استدیوآقای شهیدی فردگفتگو را با اولین میهمان برنامه آقای روح الله احمد زاده معاون ریس جمهور در میراث فرهنگی وسنتی وگردشگری .

آقای دکتر احمد زاده در آن زمانی که حفاری های غیر مجاز انجام می شد در جیرفت واشیایی هم به غارت بردند را مردم در جریان هستند وهمین چند هفته ی پیش هم از شبکه 1 سریال دقیانوس پخش می شد که دقیقا به همین موضوع می پرداخت ومردم حالا با این موضوع آشنایی دارند.حالا شماشروع بفرمایید که همه ی این میراث برگشته بخشی از آن برگشته.؟


یکی از دستاورد های مهم میراث فرهنگی این است که بخش ازتمدن نه ایران بلکه تمدن جهانی را خوشبختانه با پیگیری های زیاد برای اولین بار در یک دادگاه رسمی توانستیم در واقع حکم را به نفع جمهوری اسلامی بگیریم. مستحضر هستید که از سال  79 تا 81 از حوزه ی تمدنی جیرفت بخشی ازاشیاء را از طریقمرز های خاکی ویا از فرودگاها به طور غیر قانونی خارج کردند خوب ما بعضی از این ها را شناسایی کردیم که برخی از این ها در گالری ها به حراج گذاشته بودند وطرح دعوا کردیم وسازمانمیراث فرهنی کارگروهی تشکیل داد .البته در سال 86 رای به نفع آن گالری دادند ولی همواره ما پیگیری کردیم وممارست که خوشبختانه در سال 90 رای به نفع ما داده شد وحقانیت ما در این دعوا محرز شد. وبه ما اجازه داده شد که این اشیاء را به کشور عزیزمان برگردانیم.

میشه بفرمایید چه اشیایی بودند؟

بله این مجموعه شامل جام ،گلدان ، وزنه ،کاسه... البته اهمیت تاریخی جیرفت از جهات مختلف است که می تواند مسیر مطالعاتی تاریخ جهان را عوض کند .آنچه که کمتر به آن پرداخته شده آن است که در حوزه باستان شناسی نظریه رایج آن است که  خاستگاه تمدن بشری بین النهرین است در واقع این تمدن به 4500 سال پیش برمی گردد و در نوشته های خطوط تاریخی بین النهرین راز هایی بر ملا شده  که علامتی از متاخر تر از آن وجود دارد .بعد از ترجمه ی خطوط میخی  حکایت وافسانه ی سرزمینی است که  بر اثر تحقیق این سرزمین در مجاورت بین النهرین بوده .

الان کشف وبدست آوردن آثار تاریخی صرفا با وجود محققین ایرانی انجام می گیرد البته قبل از انقلاب برای بدست آوردن اثاری همچون چغازنبیل متخصیص خارجی را به همرا داشته که کشف مهم تاریخی بوده. ما در این حوزه در حقیقت می رسیم به اینکه خاستگاه تمدن بشریت می رسد به جیرفت . با این کشف اخیر ما می رسیم به 5000 سال پیش که قدیمی تر از بین النهرین است.واینکه ایرانیان در پنج هزار سال پیش خطی برای خود ساخته بودن دو بر روی سنگ ها کتابت می کردند. وایرانیان بر اساس گور هایی که وجود دارد نشان می دهد که از همان ابتدا یگانه پرست بودند وخدای یکتا را می پرستیدند در صورتی که سایر نقاط جهان در فلسفه غرب می بینیم که چند خدایی در آنها وجود دارد اله های متعدد دارند.

قرار است که یک همایش بین المللی درباره این اشیاء وسایر آثار تاریخی ایران به زودی به همراهی آقای ریس جمهور برگزار شود.

                                     ***********

 

بعد از آن مستن ما برادریم بخش شد که دو دوست بودند که در دوران جوانی با هم عقد اخوت بسته بودند وسالیان سال این عقد واخوت باقی بوده ومانند دو برادر بودند.

در بخش دوم برنامه برای بار دوم گروه موسیقی سنتی قطعه ناب دیگری را نواختند وبعد از آن جناب شهیدی فرد گفتگو را با میهمانان این بخش آغاز کردند. اولین مهمان آقای سرش صحت نویسنده وکارگردان وبازیگر.

آقای شهیدی فرد قبل از هر چیز من یه سوال داشتم از خدمت تون اینکه شما قبل از این برنامه یه برنامه اجرا می کردید که 6 صبح بود؟

مردم ایران سلام ؛خب

اون 5 صبح بود واین برنامه 1 شب هست یا از اون ور ما رو از خواب بیدار می کنید یا از این ور ما رو بیدار نگه می دارید چرا در این ساعات؟

خیلی ها این روز ها این سوال رو از من می پرسند البته من این وسط ها هم در سال های قبل برنامه ساختم که گویندگان آن افراد دیگری بودند .

فکر کنم برنامه بعدی تون بیوفته 3 شب؟ ولی خدا رو شکر هر دوتا از برنامه هاتون جزء پر بیننده ترین برنامه هاست.

بله خداروشکر این لطف خداست. ولی پخش برنامه ها شبکه یک به این صورت هست که 9شب که اخبار دارد تا حوالی 10 وبعد از آن سریال پخش می شود وبه طبع برنامه ی ما بعد از آن که طرفای 11 یا 11 ربع می افته . فکر کنم شما روی این قضیه اذیت شدید واقعا عذر خواهی می کنم.

گفتند که شما دارید ساختمان پزشکان دو را می سازید بعد تکذیب شد وبعد دوباره تایید شد .شما تکذیب می کنید یا تایید؟

یه صحبت هایی شده ولی قطعی باشه یا نه هنوز مشخص نیست و ممکن است که ساخته بشود یا نشود.

ساختمان پزشکان رو من همه آن را ندیدم ولی سعی می کردم که ببینم چون شیوه ی بازی ونگاه متفاوت شما در آن بود.چگونه میشود متفاوت بود و متفاوت خندید؟

سوال سختی کردید  فکر می کنم به خاطر گروه وتیم آن بود وهمه عزم خود را جزم کرده بودند که این اتفاق بیافتد وافتاد برعکس زمانی که آدم تمام سعی وتلاش خود را می کند که کار خوب بشود وبرعکس نمی شود.

إ چه اتفاقی می افته که اون موقع هایی که  آدم می خواد وبرعکس نمی شه؟

آدم سعی می کنه که کارش بهترین شود .

آها یه میهمان

آقای ارجمند بفرمایید


آقای برزو ارجمند میهمان بعدی بود که گفت گو را با حضور ایشان ادامه دادند.

آقای ارجمند ما قرار داشتیم در شب عید غدیر از آقای داریوش ارجمند هم دعوت کنیم که ایشان هم به واسطه بازی در فیلم امام علی وهم به خاطر خود ایشان ولی وقتی تماس گرفتیم فرمودند که در آبادان هستند ومشغول بازی در فیلمی.

آقای ارجمند شما در خانواده سید دارید یعنی می دانید که باید در روز عید غدیر بروید واز سادات عیدی بگیرید؟

سید نداریم ولی در مشهد که بودیم بله.

سما چطور آقای صحت؟

من قبلا از مادر بزرگم می گرفتم چون ایشون سید بودند ولی از وقتی که فوت شدند خیر .عیدی نگرفتم.

پس این تجربه را دارید وعیدی گرفتن از سادات.

آقای صحت فرمودند که آقای شهیدی فرد شما که سید نیستید یعنی نمی خواهید به ما هدیه بدهید.؟

نه سید نیستم ولی در هر صورت باید عیدی را به شما ها بدهم چون عیدی دادند در عید غدیر از غیر هم وارد است.

آقا یه میهمان دیگر

آقای امیر حسین رستمیان میهمان سومی بودند که به این جمع

پیوسنتد.

وضعیت سفید خیلی بی نظیر هست ومن خیلی خوشم آمده ولی وقت نمی کنم ببینم وگاهی نصف شب ها می بینم وانشاالله که تمام شد بیشتر درباره ش صحبت می کنیم.


آقای سروش فرمودند که من هم خیلی خوشم آمده و سعی می کنم تا جایی که بشود ببینم.

آقای ارجمند هم فرمودند که به خاطر مشغله شغلی فقط سه قسمت دیدم ولی خیلی دوست دارم این فیلم رو به خاطر رابطه ی قلبی که با آقای نعمت الله دارم.

آقای صحت سوال ما نیمه کاره ماند چه می شود که کاری خوب می شود وکاری خوب از آب در نمی آید؟

به نظر من عوامل بسیاری مهم هست مثلا در کار ما هماهنگی گروه واینکه گروه همدیگر را بشناسند هر کدام کارشان رادرست انجام دهند ومقدار خیلی زیادی شانس .مثلا ممکن است من یه کاری را خیلی خوب انجام دهم وهمه چیز عالی باشد ولی زمان پخش آن همزمان با پخش بازی ریال مادرید وبارسلون هست چه مقدار از بازی این بازیگری که خیلی خوب بازی کرده دیده می شود؟

آقای ارجمند فرمودند که از اول تمامی بازی های من برخورد کرده با پخش بازی رئال وبارسلون .( با خنده  ).

 آقای رستمیان فرمودند که شانس خیلی مهم هست مثلا همین ساختمان پزشکان  را که من خیلی دوست داشتم .وقتی آقای صحت با من تماس گرفتند من قرار داد بسته بودم با وضعیت سفید سه ماه قبل ولی وقتی وضعیت سفید تمام شد هنوز ساختمان پزشکان داشت وطی صحبتی که با آقای سروش وپیمان داشتم قرار شد که منم بازی کنم ذدر این سریال بعد از هماهنگی یا آقای میهن دوست تمام مدت من فکر می کردم که آفای میهن دوست با من باید تماس بگیرند وهمچنین ایشان منتظر تماس من بودند .(خسته نباشید) بله که یکدفعه دیدم آخرین قسمت ساختمان پزشکان هست.

چه جنس طنز رادوست دارید؟

به نظر من فکر کارگردان خیلی مهم هست.یعنی از نظر من فکر کارگردان با فکر بازیگر باهم ازدواج می کنند وما حصل آن می شود یه بازی خوب .حالا اگر این ازدواج درست صورت گرفته باشد با آزمایشات درست  بچه می شود دکتر وخیلی خوب  میشود وممکن هم هست که یه بچه ی عقب مانده ی ذهنی بشود چون اون بررسی ها درست صورت نگرفته .

 در ادامه یه مستند از یه عروسی در شمال کشور پخش شد با آداب رسوم آن وهمچنین آقای کارگشا یه قطعه اجرا کردند با موسیقی زنده که بسیار عالی بود.

وهمچنین مستند سفر جناب شهیدی فرد به محل غدیر خم ونشانه هایی که از آن باقی بود پخش شد.


ومیهمان سوم برنامه حجت الاسلام روحی بودند که توضیحاتی درباره ی عید غدیر فرمودند.


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ سه شنبه بیست و چهارم آبان 1390 ] [ 21:28 ] [ Hashemi* ]
عيد کمال دين ،سالروز اتمام نعمت وهنگامه اعلان وصايت و ولايت امير المومنين علي عليه السلام تهنيت و فرخنده باد .
سلام عزیزان عید غدیر رو به تک تک شما پارک ملتی ها تبریک می گم. راستی من سادات هستم نمی دونم عیدی به شما عزیزان چه چیزی تقدیم کنم اگر پیشنهادی دارید بفرمایید در خدمتم.

[ سه شنبه بیست و چهارم آبان 1390 ] [ 11:37 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم وصل الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین.

سلام

در این استدیو یه دوستی هست که از این الحمدلله رب العرش العظیم به خصوص خیلی خوشش میاد ویکی از توصیه هاش همش به من اینکه نکنه یه وقت یادت بره ها .شکر خدا آن هم با لفظی که خود حق تعالی  توصیه کرده ببینید چه قدر ومنزلتی داره ومیگه که خیلی کیف می کنم وقتی میگم ومی شنوم امید وارم کیف ایشون ودیگران از شکر خداوند بیشتر وافزون تر باشد.واین قابلیت را خود خداست که بهمون میده.

به رسم ادب از همه تون تشکر می کنمواز تمامی اصحاب رسانه که لطف بسیار به برنامه ی پارک ملت دارند روزیی نیست که در روزنامه ها و مجله ها وهمچنین در فضای سایبری نکته ای مطلبی درباره برنامه ی پارک ملت ننویسند(با ما هستن ها  !!!!!!!!!!!یه ذره خودمون رو تحویل بگیریم!    ممنون جناب شهیدی فرد.).

 بسیار خوشحالیم که برنامه ی پارک ملت توانسته فکر وذهن عده ی بسیاری از فرهنگ وعلم مطلع شده است .از طرف خودم واز طرف همه ی کارگردانان ،فیلمبرداران ،صدابرداران ،منشی های صحنه ،محققین ومجموعه ی فنی ،مجموعه ی مشاورین ،اتاق فکر  وساخت وپردازش این برنامه رو به عهده دارند از یک یک شما قدردانی می کنم.

در بخش ابتدایی برنامه جناب شهیدی فرد با آقای احمد میرعلای ریس بنیاد فارابی گفتگو را شروع کردند.


آقای میرعلایی کمی از جشنواره  بین المللی فیلم کودک ونوجوان که در اصفهان در شب عید غدیر افتتاحیه آن است توضیحاتی فرمودند اینکه از 71 کشور خارجی دعوت کردند چندین فیلم کوتاه دارند والحمدلله امسال فیلم های سینمایی خوب ودرجه یکی به جشنواره فرستاده شده وبرخلاف سال های گذشته  که در 16 مهر جشنواره برگذار می شده امسال دیر شد وبهترین تاریخ را در 23 آبان که شب عید غدیر هست دیدند. و تندیس جشنواره مذین به نام امام علی وغدیر است وهمچنین درخواست پرچم امام علی(ع) را از نجف اشرف دادند که سرکار خانم فریبا کوثری آن پرچم را به ایران آوردند که در افتتاحیه از پرچم هم رونمایی می شود.در شهر های مختلف هم جشنواره وفیلم ها برگذار می شود علارغم اینکه اصفهان سینماهای خوبی از نظر امکانات نداشت ولی بر اثر این جشنواره به قول خودشان نو نوار شد وصدا دالبی و تصاویر دیجیتال وبا کیفیت عالی فیلم ها پخش می شود.

داوران جشنواره  آقای خمسه سرکار خانم درخشنده خانم خامنه،آقایان رسامی؛ صدر عاملی، عرب، داوودی هستند.

امیدوارم که جشنواره ی امسال بهتر وباشکوه تر از سال های گذشته برگذار شود.وسینمای ما به گونه ای باشد که شرمنده ی امام زمانمان نباشیم.انشاالله

در ادامه قسمت سوم مستند لب کارون پخش شد وبالاخره آقایان سالمی  وصدیقی به اهواز رسیدند وگزارش ها را از آنجا شروع کردند.

بعد از آن جناب شهیدی فرد گفت گو را با میهمان دوم برنامه آغاز کردند آقای سید مهدی شجاعی نویسنده برجسته ی معاصر ایران با کتاب های بسیار ارزندهو همچنین چهره ی ماندگار در دوره هفتم چهره های ماندگار ایران.

آقای شجاعی عیدتون مبارک پیشاپیش شما هم که سید هستید ویکی از رسم های خوب ما در این عید این است که دیگران می روند به دیدن سادات .وظیفه ی ما بود که خدمت برسیم وشما لطف کردید وتشریف آوردید.

حال وهواتون در عید غدیر چگونه است؟

خدا رو شکر الحمدلله.

عید غدیر برای شما سید ها وانتساباتی که پیدا می کنید با اهل بیت برای شما خیلی بیشتر است حالا من بعضی وقت ها حسرت این رو می خورم که چرا من سید نشدم چرا نرسید به ما وبه شما رسید...

الحمدلله رب العالمین.

چرا عید غدیر؟

عید سعید غدیر را به عزیزان تبریک می گم عیدی که  به هر حال بزرگترین عید به جمیع جهات است واینکه دیدگاه من این است که علارغم اینکه نقطه ی عطفی در تاریخ بوده واینکه تا آن زمان باید پیامبران می آمدند وبعد از آن سرنوشت بشر باید تعیین شودبا معرفی امیر المومنین (ع) وفرزندانشان (علیهم السلام) تا آخر زمان وهمچنین در روایات هست که اگر مردم در قول ولایت امیرالمومنین متفق می شدند خداوند در های جهنم را برای همیشه می بست .واین حرف عجیبی است واینگونه نشدو ما می گوییم در روز عید(الحمدلله الذی متمسکین بولایته ...)واقعا جای شکر وسپاس داره اینکه شما فرمودید جای شکر داره واین نسیب ما شده که در روی زمین توانسته ایم این انتساب را به ایشان داشته باشیم.

شما از جمله نزدیکان هستید به دلایل مختلف از جمله کتب دینی ما را ترجمه ی روان کرده اید وموجب استقبال بسیار شده مثل کتاب خطبه ی متقین دعای خمس عشر ،دعای کمیل ، دعای ابوحمزه وخیلی های دیگه  .حالابعضی ها را نوشته اید دریافتی ولی بعضی ها را ترجمه کردید درسته. وهمچنین خطبه غدیر را.

چرا شما ترجمه کردید دیگران هم ترجمه کرده بودند ولی از کتاب های شما استقبال بیشتری شده چه ویژگی داره کار های شما به عبارتی به دنبال چه بودید در این کار ها؟

احساس خود من این است که ما در متون دینی مان گوهر های گرانبهایی داریم وعلت اینکه مردم امکان استفاده از این را ندارند یا کمتر دارند این است که با زبان وادبیات امروز به آنها منتقل نشده الان شما می بینید که یه کلمه ی قصار از یکی از شاعران ونویسندگان خارجی بسیار جلب توجه می کنددر حالی که بهترین ودقیق ترین حرف ها در بین سخنان ائمه هست وکلام آسمانی خداوند.  به هر حال ما از این ها محرومیم به خاطر اینکه درست وامروزی به ما منتقل نشده وبسیاری از مردم ما فطرتا " به این ها علاقه مند هستند.

در ادامه قسمت هایی از برنامه های هفته ی گذشته پخش شد .

برگشتیم استدیو ادامه گفتگو با آقای شجاعی

از اول که برنامه روشروع کردیم همه متفق قول بودیم با مردم که از شرایط اخلاقی خوبی برخوردار نیستیم این در فضای خانوادگی ما فضای سیاسی فرهنگی ومتاسفانه ورزشی ما در همه جا وجود دارد در کشوری که پشتوانه های خیلی بزرگی دارد وهمچنین ادعا هایی در معاصر

شما به عنوان یه نویسنده ومحقق نظرتون را درباره این قصه چیه وبرای آن چه کار کردید؟

اولا اینکه حرف های آقای میر کریمی خیلی دلنشنین بود.

اینکه چه عواملی باعث شد که ما برسیم به اینجا .همان طور که شما فرمودید که پیشینه ی فرهنگی ما برمی گردد به چیزی که شاید هیچ جای دیگر دنیا این پیشینه را نداشته باشد ما آداب داشتیم در فرهنگ مان در استاد وشاگردی داشتیم قبل از آنکه چیزی آموخته شود شاگرد می رفته وآداب شاگردی را یاد می گرفته .ادب پهلوانی وجوانمردی و...

الان که نگاه می کنی بسیاری از این ها مختوم مانده واصول اساسی اخلاق مورد غفلت است .ونکته ی بسیار جدی که وجود دارد ما تغییر زیادی در امور ارزشی وضد ارزشی ایجاد کردیم یعنی بازه ی این ارزش ها که خدا وپیامبر ودر اساس دین ما آمده این است که همه ی گناهان در یک اتاقی جمع شده وکلید آن دروغ است یعنی دروغ مساوی است با شروع همه ی گناهان است ودر رسانه های ما چقدر این آسان است.یا غیبت وپشت سر گویی وبردن آبروی یک مسلمان چه قدر رواج دارد. خداوند می فرماید اگر آبروی مومنی را ببری من وارد می شوم ومن مدافع او هستم وهمچنین عدم وفای به عهد   چقدر آسان شده شما به قول یک نفر وارد یه کاری می شوید واو به راحتی زیر قولش می زند وعین خیالش هم نیست.

این ارکان واصول که اساس را تشکیل می دهد چقدر نادیده گرفته می شود حالا من یه چیزی را عرض مکیکنم وحالا نگویند که او اخلاق را کنار گذاشته .بعضی اوقات ما آنقدر به مساله ی حجاب می پردازیم وبه شدت با آن برخورد می کنیم ولی غیبت اصلا مقابله ای با آن نمی شود مثل نقل ونبات در دهان هاست. وتوجه به آن نداریم که این قوانینی که خداوند در جامعه وضع کرده اگر توجه نشود تاثیرات مخربی دارد. این نیست که من فکر کنم که اگر من گناهی را درجامعه مرتکب شدم مثلا" دروغ گفتم  عقوبت بیشتری در قیامت دارم این گونه نیست .اصول ما براساس راستی ودرستی گذاشته شده .مثل یک سیستم می باشد که اگر یک داده ی اشتباه به او بدهی بازده ی درستی به شما نمی دهد.اگر این درجامعه گونه باشد فاجعه می شود.ما خودمان به دستورات عمل نکنیم ولی آن را تبلیغ کنیم .مثلا" در زمان پیامبر اکرم (ص) یه بچه ای را آوردند وبه او گفتند که یا رسول الله این بچه نباید خرما بخورد شما بفرمایید تا نخورد حضرت فرمودند که بوید وفردا بیایید.رفتند وبرگشتند فردا .از حضرت پرسیدند که چرا دیروز نفرمودید حضرت پاسخ دادند که خودم خورده بودمچگونه او را نهی کنم. اینکه آن چیزی که خودم عمل کرده ام را بگویم که اگر این گونه نباشد اثر ندارد .

اگر ما تنزل اخلاق را در مردم می بینیم بخش از آن به خاطر رسانه است این رسانه که می تواند ذائقه آنها را تغییر بدهدبالا ببرید یا پایین بیاورد.ودر مقایسه با رسانه های دیگر مثل روزنامه اینها تاثیر تلویزیون از همه بیشتر است.

قرار نیست رسانه تابع مردم باشد نباید نقش آشپز راداشته باشد باید مثل طبیب باشد چون آشپز می گوید چه میل داری ولی طبیب می گوید این را باید بخوری.

آقای شجاعی خیلی لطف کردید که تشریف آوردید ممنون.

من ممنون هستم از شما فقط به خاطر حضور شما بود که من آمدم اینجا بعد از آنکه گفتند شما تماس گرفتید من چند شبی هم تلویزیون دیدم وقبل از آن هم تلویزیون هم تماشا نمی کردم. وتوفیق این را داشتم که در خدمت شما باشم.

اللهم صل علی محمد وآله محمد وعجل فرجهم.

                                    التماس دعا

            

 

 

 

 


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ دوشنبه بیست و سوم آبان 1390 ] [ 10:45 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم

سلام می  کنم به همه ی ایرانیان انشالله همگی سلامت باشند سلام می کنم به  اونهایی که خونه هاشون گرم وراحت وبا فراغ خاطر دارن زندگی می کنند وهم اونهایی که خونه هاشون سرد ه ونگران روز کردن تا فردا شون هستندسلام می کنم به اونهایی که هنوز نتونستندصفر های این 3هزار میلیارد رو بشمارند وهم به آنهایی که خیلی خوب بلدند بشمرند وبه فکر یه اختلاس دیگه هستند سلام می کنم ،وهم اونهایی که منتظرند تا مچ دیگران رو بگیرند وسلام می کنم به اونهایی که خیلی باگذشت هستند وبا بزرگواری چشم بر روی این ها می بندند. سلام می کنم به اونهایی که برف میاد تازه اشتیاق پیدا می کنند به استشمام بوی گل. سلام می کنم به اونهایی تماشای بهتری رو برای عالم پیدا می کنند به همه سلام می کنم.

این سلام مفصل جناب شهیدی فرد بود به پارک ملتی ها.

در بخش ابتدایی برنامه آقای شهیدی فرد مروری بر پیامک ها داشتند وبا یکی از بینندگان تلفنی صحبت کردند. وبعد از آن مستند این مردم دوست داشتنی به کارگردانی آقای آتش افروز وخانم بهروان پخش شد.

در ادامه جناب شهیدی فرد جناب شهیدی فرد دعوت کردند تا قسمت هایی از  فیلم در روی پرده ی یه حبه قند رو ببینیم تا بعد از آۀن گفتگو را درباره ی این فیلم با آقای میر کریمی کارگردان این فیلم آغاز کنند.

زندگی جیره ی مختصری است مثل یک فنجان چای وکنارش عشق است مثل یه حبه ی قند...

برگشتیم استدیو آغاز گفت گو با آقای رضا میرکریمی.

ازاکران فیلم تون راضی هستید ؟امکانش هست به خاطر بارش برف استقبال کم شه؟


بله الحمدلله خوب بوده.آره امکانش هست.

دیگه چه چیزی ممکنه مردم کمتر استقبال کنند؟

اینکه فیلم رو دوست نداشته باشند.

خوب این هم یکی هست.

ما همش فکر میکردیم در جریان فیلم سازی مهمترین فرد فیلم ساز هست از نظر شما چگونه است؟

بله همین گونه است ولی به هر حال فیلم از زمانی شروع می شه که فیلمنامه در اختیار فیلم ساز قرار می گیره وباید به او اعتماد کنند ولی رضا میر کریمی الان برای فیلم بعدیش باید فیلمنامه ش رو بده ودوباره تایید بشود به دست یه عده افرادی که معلوم نیست آنها ازش فیلم ساز ترند یا نه این بالاخره یه برادری هست دائماباید ثابت بشه.

برای شما یا آنها؟

برای فیلم ساز.

اشاره ای که به سرمایه گذاری کردید این به معنای بازگشت هزینه است یا گردش سرمایه؟

نه مشکل ما اصلا پول نیست .

همان وجه ش چی الان یه فیلم هزینه اش تقریبا 700 یا 800 میلیون یا یک میلیارد هست .کسی که می خواد سرمایه گذاری کنه باید مطمئن باشه به بازگشت سرمایه اش تا اینجا ش رو که مشکل ندارید ؟یا دارید؟

نه البته خیلی از فیلم های ما با این دید ساخته نمی شه مگر فیلم هایی که در بخش خصوصی ساخته می شه  ولی بقیه فیلم هاسازمان های  فرهنگی یا ارگانهایی که موظف هستند برای فرهنگ سرمایه گذاری می کنند واصلا بودجه ای که برایشان در نظر گرفته شده برای فرهنگ هست ومنتظر بازگشت سرمایه نیستند.وبا اون بودجه  ها باید فیلم خوب بسازند .وآنها باید نگران ایجاد یه جریان مستمر وخوب فرهنگی باشند.

پس چرا نمی شود یه جریان خوب ومستمر فرهنگی وخوب رو با اقبال خوب مردمی داشت از نظر اینها باهم جمع نمی شوند الزاما"؟

 من الان نباید از فیلم خودم خیلی تعریف کنم ولی فکر کنم همچین اتفاقی افتاده یه جریان فرهنگی همراه با اقبال مردم نشان می دهد .یعنی نشان می دهد که یه نسخه هایی که برای سینما وساخت فیلم از قبل پیچیده اند  که چه کار کنیم که فروش کنه یا نشود در فیلم یه حبه قند  اصلا صادق نیست هماقشارفرهنگی هم فیلم رو های حرفه ای هم مردم عادی فیلم رو می بینند وتبلیغ هم می کنند.

یعنی شما از قبل فکر کرده بودید؟

هیچکس نمی تونه ادعا کنه که به مخاطبش فکر نکرده این یه شعار احمقانه است چون اصلا در ارتباط با مخاطب هست که فیلم ساخته می شه .حتما این گونه است اصلا بحث ،بحث ارتباط وبه دست آوردن اون مخاطب هست حالا متفاوته که از این ارتباط بخواد چه چیزی می خواد وآیا ذائقه ی عمومی که می شود تا چه حد آن را تغییر داد اینها..

این یه بحث که جنبه ی مالی بود حالا در برای اینکه تاثیر می ذاره درجریان فیلم سازی کدام هست؟

من البته ی به جنبه ی فرهنگی آن را می گفتم ببینید حدود چند هزار نفر در چند سازمان دارند درباره ی تولید فیلم وسینما کار می کنند.این مجموعه آدم می خواهند چه کار کنند یعنی اینها یه بودجه ی کلانی رو می گیرند و برای سینما یه برنامه ریزی درست وکلانی را بکنند ولی وقتی از خودشان سوال می کنی می گوییند که خروجی ما 3 یا 4%بوده از صد خورده ای فیلمی که ساخته شده.بعدش یه سوالی پیش میاد اینکه این همه آدم برای چی پول می گیرند اگر همه ی اینها کنار گذاشته شوند همه ی اون بودجه رو که خرج این نظام اداری میشه رو بذارند در یک صندوقی بدون اینکه توجه کنند فیلمنامه ی چه کسی بهتر هست وبه همه به طور مساوی پخش کنند من به شما قول می دهم که 30%فیلم خوب داریم. بعضی وقت ها سلیقه های غیر فیلمی نمی دونید چقدر مانع هست البته بعضی وقت ها نه خیلی وقت ها .

آقای میرکریمی که سیمرغ های جشنواره فجر وجشنواره های خارجی بسیاری رو با فیلم های خوب بردند این دغدغه ها رو هم دارند؟

بله منم هزینه هام رو می پردازم .

فیلم نامه ی رد شده هم داشتید؟

نه ولی بخش هاییش رد شده باشه چرا.

مثلا از یه حبه قند؟

نه من در یه حبه قند یه سرمایه گذار خوب داشتم وپای فیلم وایستاده بود .

در ادامه باز هم بخش هایی از فیلم یه حبه قند بخش شد.

ادامه ی گفتگو


شما سبک خاصی ندارید؟

نه منظورتون از سبک خاص همون ژانر هست .من ندارم بهتر هست این سوال رو از کسان دیگری بپرسید.بعضی از فیلم هاست که امضا خاصی دارندولی من هرگز به دنبال این نبودم.

درباره ی شما یک نوع تعدد نگاه وفیلم وجود داره وروایت متفاوت.

تجربه رو دوست دارم خیلی اسیر یه موفقیت نمی شم وبه توقع مخاطبم خیلی اهمیتنمی دم حالا یه کم خودخواهانه هم هست .

نگران نیستید که این فیلم دیگه موفق نباشه با اقبال روبه رو نشود؟

نه این رو دوست دارم این نگرانی همیشه باید باشه مثل فیلم اول .

آخه فیلم اول خیلی ساده است آقای میر کریمی ،هنوز آقای میرکریمی نشده.

بله آن توقع هنوز ایجاد نشده ولی من خیلی وارد این قصه ها نشدم.

إ چندتا سیمرغ دیگه باید بگیرید که وارد این قصه ها بشوید؟

من خدا رو شکر می کنم. منظورم  اینکه اصلا وارد اینها نمی شم وجدی نگیرم که چون جلوی این فیلم رو می گیره .

چرا نقد ها یی که می شه تعریف هایی که از شما می کنند رو دوست ندارید حالتون رو خوب نمی کنه؟

چرا مثبت هاش حال رو خوب می کنه وهمچنین نقد های منصفانه واز لج بعضی هاش یه فیلم خوب  بسازم. مثلا گفته می شد که نقش زن ها درفیلم های آقای میر کریمی اصلا نیست ومن به همین سادگی رو را ساختم که محور تمام فیلم یه خانم بود یا یه حبه قند که درباره ی ازدواج ومراحل این دختر کوچک خانواده است.

پس شما یه دکوپاژهای اینگونه هم دارید؟

دکوپاژ که نه ولی یک نوع انتقام جویی است نسبت به کسانی که این گونه انتقاد می کنند..

 

( گفتگوی جالب ومتنوعی بود من که هنوز وقت نکردم یه حبه قند رو ببینم ولی با این تعاریفی که کردند شما رو دعوت می کنم به دیدن ین فیلم)


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ شنبه بیست و یکم آبان 1390 ] [ 20:34 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم

قدرتی خدا رو می بینید چه برف وبارونی همه جا داره می باره ما شاالله وسط پاییز این همه باران وبرف خیلی بیشتر از زمستان جای شکر داره انشاالله همه مون شاکر باشیم در این اول شبی پارک ملت سلام می کنیم به برف  او همچنان بی ریا به همه مون سلام می کنه وکاری نداره به گوچک وبزرگ مثلا وقتی برف میاد حساب کتاب نمی کنه که روی سر کی بیوفته وروی اون یکی نیوفته روی اونی چاقی یا لاغره او مرد وآن یکی زن است اون یکی چپی یا راستی او مسلمان واون یکی غیر مسلمان ان یکی فقیر یا غنی هست بالا شهری یا پایین شهری.

نعمت های خداوند برای همه است رحمت های خداوند برای همه ی مردم است البته اونی که دلبری بیشتری کنه از رحمت ونعمت الهی بیشتر بهره میبره ولی سنت الهی این گونه نیست .انشاالله ما از کسانی باشیم که از نعمت الهی سهم بیشتری رو ببریم .

به شما خوش آمد عرض می کنم وبه این باران وبرف پاییزی.

در بخش ابتدایی برنامه جناب شهیدی فرد گفتگو را با حجت الاسلام شهاب مرادی آغاز کردند.


 

آقای شهیدی فرد فرمودند که یک مساله ای رو من عرض کنم قبل شروع بحث وحالا هر وقت صلاح دیدید درباره ی این هم صحبت کنید حالا که نزدیک که به عید غدیر هم هستیم قبلا ها یک پیمانی رسم بود عقد اخوت که دو نفر که با هم سابقه رفاقت زیادی داشتند صیغه ی برادری می خواندند که چه برکاتی را به دنبال داشت که در دوران جنگ وانقلاب دوره ی اوج آن بود ولی حالا دیگه در این سال های اخیر کمرنگ شده  .خیلی ها هم بی اطلاع هستند.

بحث را درباره احترام ادامه می دهیم.

احترام را تا کجا باید پیش ببریم وتوهین رو تشخیص دهیم وتحمل نکنیم ؟

ما در حوزه ی تربیت باید کار بیشتری کنیم ما اغلب روابطی که داریم تربیتی نیست وبیشتر تبلیغی است یعنی جایگاه روحانی دیگه تربیتی نیست تبلیغی هست مثلا در یک جشنی قرار 5ساعت آهنگ پخش بشه یه روحانی میارن که زهر کار رو بگیرند .یعنی جایگاهش  در همین حد هست وتربیتی نیست من نمی گم روحانیون به چنین جاهایی دعوت می شوند نروند هر جا وهر موقعیتی برای آنها پیش آمد بروند حتی بعضی ها از من می پرسند که اگر فلان جا دعوت بشی میری می گم حتی مجلس یزید از من بخوان صحبت کنم می کنم همان طور که امام سجاد (ع)  در مجلس یزید منبر رفت.

تبلیغ وآموزش با تربیت فرق داره تربیت رفت وآمد می خواد .ما این جایگاه رو نداریم یا مردم در یک جا جمع نیستند وهمراهی نمی کنند فکر کنم در کشور از نظر محل وجایگاه باید یک فکر هایی بشود .شاید یک روحانی از نظر تربیتی خیلی خبره نباشه که یه یک مربی جایگزین آن می شود

مثلا من وقتی سوال ها ر می بینم می فهمم که طرف بلد هست ولی مربی بالا سرش نبوده مواداولیه رو بلد ه .مثلا هر کدام یه حدیث می دانند ووقتی با حدیث دیگر روبه رو می شوند فکر می کنند که تعارض دارد تعارض ندارد اگر همه ی آن را باهم می دانستتند واین ها باهم معنا پیدا می کنند.مثلا در یه جعبه ابزار چند نوع پیچ گوشتی هست ولی همه ی آنها برای هر کاری به درد نمی خورد هر کدام سر جای خودش هستند.

هر فردی به دنبال مربی خودش باشه.

کجا احترام بگذاریم وکجا توهین کنیم همه جا احترام بگذاریم ولی هرگز توهین نکنیم  شاه کلید رو هیج کس نداره باید همه ی روش ها را بلد باشیم هرکسی به دنبال مربی برای خودش باشه دنبال مراد ومرید بازی که بعضی ها هم دنبالش هستند نباشه.

کجا احترام بذاریم وکجا توهین کنیم توهین بدترین رابطه است وپست ترین آدم ها توهین می کنند. مهمتر از احترام رابطه است ما تاکجا باید این رابطه رو ادامه بدیم.آیا وقتیکه با یه نفر همکلاسی و دوست هستیم تا آخر عمر مون هم باید با او دوست باشیم در فامیل باید با همه یک سطح رابطه رو داشته باشیم؟مثلا شما 5تا پسر دایی دارید آیا باید به یکی تلفن کردی به آن یکی هم تلفن کنی یا به یکی کادو داری به اون یکی هم کادو بدی نه شما می تونید در 5سطح رابطه داشته باشید بعضی ها در حد یه سلام واحوال پرسی هستند ،با یکی دیگه ش خیلی صمیمی باشی.فرد باید سطح روابط ش رو تنظیم کنه می تونه با یکی در حد سلام واحوالپرسی رابطه ش رو حفظ کنه بادیگری نه باصمیمیت بیشتر.

خانواده ی نوپا (در سایت آقای مرادی) رو با روابط دیپلماسی برای افراد توضیح می دهیم ونوع روابط شان با پدر ومادر طرفین در چه حدی باید باشد.

آیا باید درقبال هر توهینی مقابله کرد؟نه بعضی ها رو باید تغافل کرد بعضی دیگر را باید اصلا انگار نه انگار .مثلا یه همسایه به همسایه ی دیگه توپی شلیک می کنه یا یه موشکی می زنه ویه چند نفری هم کشته می شود فورا" باید اعلام جنگ کنه در قبال اون کشور نه با او صحبت می کنه که فکر کنم توی مانور هاتون یه موشک اشتباهی افتاد توی کشور ما ،مردم ناراحت می شوند مراقب باشید اون کشور می فهمه که اینها سر جنگ ندارند .ولی نه در یک کشوری جنگ هست وسلاح می خوادبخره کشور همسایه فورا"یک مانوری می ذاره وموشک وبمب وبقیه وسایل نظامی ش رو به نمایش می ذاره .جا به جا فرق می کنه این روابط .

شما باید به همه ی اعضای فامیل احترامبذارید ورفت وآمد داشته باشه ولی حتما نباید در فلان مراسم که هر سال برگذاره می شه مثلا" سیزده به در وفضای مناسبی نداره وبه افراد توهین می شه و عیب جویی از دیگران هست نه واجب نیست حتما" حضور داشته باشی.

حالا در دوستی ها، ما قهر نداریم ولی طرف می تونه روابطش رو تنظیم کنه.

مثلا یک نفر به شما یه حرفی رو می زنه که زیاد خوشایند شما نیست وشما به او می گویید من رابطه ی با شما را دوست دارم ولی از این رفتارت رنجیده ام .حالا رو مون نمی شه وخجالت می کشیم این باعث می شه که پشت سر همدیگه حرف می زنیم نگاه کنید همه دارند پشت سر دیک دیگه صحبت می کنند.مسلمان هستند ولی به راحتی غیبت می کنند .

 در ادامه خلاصه ای برنامه های چند ماه اخیر پخش شد .

برگشتیم استدیو ادامه ی گفتگو

زن وشوهر باید با م صحبت کنند یعنی ضرورت گفتگو چه بعد از ازدواج چه قبل از آن باید ضوابط ومسایلی که برایشان مهم است وضرورت دارد که طرف بداند را بگویند یعنی این منم وآن شخصیت شماست .

آقای شهیدی فرد فرمودند که این تکلف ایجاد نمی کنه که ضوابط بگذاریم می خواهیم زندگی مان را بکنیم؟

شما یه رندم بگذارید بین صد تا زوج یعنی به صورت تصادفی ببینید چه روابطی بینشان وجود دارد روابط تلخ وتوهین آمیز وخوب گرم... .

توهین چند دسته است توهین لفظی ورفتاری

امشب می خوام توهین لفظی رو بگم  توهین رفتاری که یه کمی هم چالش بر انگیز هست رو بعدا تتوضیح می دهم.

توهین لفظی سخت داریم ونرم . توهین سخت توهین مستقیم هست یعنی توهین همراه با پرخاشگری یعنی فحش می ده همراه با ضرب وشتم.

دسته ی دوم اینکه توهین غیر مسقیم هست یعنی طرف فحش نمی ذه ولی آهنگ کلامش از صدتا فحش هم بد تر است مثلا می گه آقای محترم. این آقای محترم اعصاب طرف ر می ریزه به هم .سکوت معنا دار. تنها گذاشتن طرف.که در این فضا وجود دارد وتحقیر رنگ غالب هست از نظر من.

حالا باید زوجین چه کار کنند در این مورد؛   شاید این نکته ضروری باشد که هفتاد درصد از این افراد که دعوا می کنند مشکل روانی ندارند.

چند دسته است مثلا یه نفر یک بار از کوره در می ره ودر شش ماه گذشته از کوره در رفته . این از نوع تغافل هست یعنی نباید اعتنا کرد در بایگانی ذهن هم نباید برود که تو به من توهین کردی فلان جا "،رفتار باید به گونه ای باشد که طرف فکر کنه اصلا او فراموش کرده.

یه دسته ی دیگه تند مزاجی است وهمش توهین می کند همان موقع آرامش کند ولی بعدا به او بگویید که من تو را خیلی دوست دارم و این الفاظ رو در ذهنم هم به تو نمی گم ولی تو به زبان می آوری.

                                       ********

در ادامه قسمت دوم لب کارون که سفرنامه ی آقای صدیقی وآقای سالمی به خوستان هست ولی هنوز نرسیدند .  پخش شد.

در بخش دوم برنامه جناب شهیدی فردبا گروهی از مردم دماوند در مشاغل مختلف گفت گو کردند از جمله خانم الهه رضایی مجری سیما ،خانم سمیه خاکپور شیرینی پزی،خانم معصومه فریار کوهنورد،آقای همایون بهزادی ریس کمسیون پیشکسوتان فوتبال،مرتضی اسدالهی شاعر وخوش نویس، دکتر مظفریان گیاه شناس،آقای مجتبی شادلو ریس هیئت مدیره ی اتحادیه باغداران وباغدار نمونه با سیب های خوشمزه به پارک ملت آمده بودند ومسعود رضایی زنبور دار نمونه وبزرگترین تولیدکننده ی زنبور ملکه در ایران.


خانم رضایی فرمودند که مادر من اصلیتش دماوندی است ولی الان نزدیک 50 سال است که دیگر درآنجا زندگی نمی کنند وخود من هم در تهران به دنیا آمدم .

خانم فریار فرمودند که تمام قله ی های ایران را فتح کردند ورفتند والبته قله ی دماوند را سه بار وهر بار هم دو الی سه روز به طول انجامید. وکوه آرارات در ترکیه را هم دوبار فتح کردندوبعضی از کوه های دیگر در خارج از ایران را.

آقای بهزادی فرمودند که من جای جای ایران را وجب به وجب بلدم وحفظم هم به خاطر شغلم واینکه فوتبالیست بودم به تمام نقاط ایران سر زدم وبلدم . وهمچنین فرمودندکه وقتی ما ورزش را می آموختیم از استاد مان به ما گفت که اول اخلاق بهد درس وبعد از آن فوتبال باید این چیز ها در مدارس فوتبال به بچه ها آموخته شود تا یک ورزشکار اخلاقی شوند.

آقای دکتر مظفریان که چندین کتاب گیاه شناسی دارند فرمودند که من تمام قله ی های ایران را فتح کردم وتفاوتم با کوهنورد ها این بود که هدف ونگاه من متفاوت بود برای شناخت گونه های مختلف گیاهی به آنجا ها رفتم وروز های بیشتری رو من در آنجا بودم چندین گیاه را وخواص دارویی آن را من کشف کردم در دنیا که دوتا از این گیاه ها به نام خود من است وبعضی دیگر از این گونه ها که فقط ر دماوند می روید به نام دماوند است..

آقای اسد الهی شعری خواندند درباره ی دماوند با لهجه ی خودشان و از تارخ وگذشتگان دماوند وبرای چه به این نام نامگزاری شده را توضیح دادند وهمچنین آقای شدلو از گونه های مختلف سیب های شان  گفتند .وآقایرضایی هم از نوع زنبور ها که ایرانی است واینکه نوع عسل دماوند با همه جا فرق می کند هم از نظر رنگ هم بوو مزه به خاطر وجود گیاه آویشن در این منطقه می باشد.

بعد از آن مستنددماوندشهر  قصه پخش شد که ما رو بیشتر با این شهر وپیشینه ی آن آشنا کرد.

وبعد از آن خانم خاکپور درباره ی حلوا لوز دماوند که به همراه آورده بودندتوضیحاتی رو فرمودن که از عسل طبیعی وروغن گردو تهیه میشود وبسیار مقوی ست.

در پایان هم آقای بهزادی پیراهن یکی از پیشکسوتان تیم پرسپلیس را به آقای شهیدی فرد تقدیم کردند.

کلا میهمانی خوشمزه ای بود که میهمانان مفصلا از پارک ملتی ها با محصولات دماوندی شان پذیرایی کردند.!!

اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم.

                             التماس دعا

[ چهارشنبه هجدهم آبان 1390 ] [ 21:30 ] [ Hashemi* ]

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العرش العظیم وصل الله علی سیدنا محمد وآله الطیبین الطاهرین

سلام دوستان ،سلام پارک ملتی ها ،عید قربان عید بندگی مبارک.

دوسنان عزیز دیشب یه اتفاق ناخوشایندافتاد برام وبه دلیل قطع برق در منطقه مون متاسفانه نتونستم برنامه ی پارک ملت رو ببینم درست چند دقیقه قبل از شروع برنامه برق قطع شد !!!!!!!!!!!.

ولی به صورت گزارش وار می تونم خدمتتون بگوییم که چه کسانی مهمان برنامه بودند.

در بخش ابتدایی برنامه یک گروه موسیقی مازندرانی مهمان برنامه بودند وبعد از آن آقایان رسول نجفیان واصغر همت تشریف آوردند وهمچنین آقای جمشید بایرامی عکاس بودند تشریف آوردند .وبا جناب شهیدی فرد گفتگو کردند.

بعد از آن مستند سفر آقای شهیدی فرد به مکه ی معظمه وطواف ایشان به دور خانه ی خدا پخش شد.

در ادامه خانم شقایق دهقان از بازیگر هستند به جمع شان اضافه شدند .

وهمچنین آقای در پور استاد گرامی که موسیقی مقامی استان خراسان جنوبی تشریف آوردندوقطعه ای  که با شب عید قربان مناسب بود را اجرا کردند.

ما شا الله دیشب خدا رو شکر پارک ملت مهمانان زیاد وعزیزی داشت .که سه تن از جانبازان پر افتخار کشور مون به جمعشان پیوستند که آقای عربگری از میهمانانی بود که در برنامه های گذشته یک بار در برنامه حضور داشتند واز دل آوری هایشان تعریف کرده بودند.

در ادامه گروه موسیقی مازنی یک قطعه به نام امیری  خوانی اجرا کردند .

این اطلاعات رو هم یکی از عزیزان ،ماهور جان در اختیار من قرار داد که باید در اینجا ازش تشکر کنم.

(من فقط چند دقیقه ی آخر برنامه رو دیدم برای همین می تونم چند تا عکس بذارم.واقعا ببخشید خودم قبول ندارم این نوشته رو در اولین فرصت که برنامه به دستم رسید مفصلا براتون می نویسم. شما هم دعا کنید دیگه وقت پخش برنامه عزیز پارک ملت برق مون قطع نشه!!!!!!!!!!) .
اللهم صل علی محمد وآل محمد وعجل فرجهم.


برچسب‌ها: برنامه پارک ملت
[ دوشنبه شانزدهم آبان 1390 ] [ 19:45 ] [ Hashemi* ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

محمدرضا شهیدی‌فرد مجری، تهیه‌کننده و کارگردان در رادیو و تلویزیون ایران است. وی عضو کمیته کارشناسی گویندگان و مجریان سیما نیز می‌باشد.
فعالیت‌ها
وی فعالیت خود را در نوجوانی و از رادیو مشهد آغاز کرد. در آن زمان جواد آتش‌افروز، وی را برای کار در رادیو تایید کرد و در برنامه‌ای به‌نام امیدهای انقلاب اسلامی با تهیه کنندگی آتش‌افروز کار خود را آغاز کرد. در سال ۱۳۶۸ پس از قبولی در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر به تهران آمد و در گروه‌های ادب و هنر و اجتماعی رادیو نیز همکاری می‌کرد. فعالیت خود در تلویزیون را در سال ۱۳۷۰ و با برنامه «تا هشت و نیم» آغاز کرد. «مردم ایران سلام» از دیگر برنامه‌های وی در تلویزیون بود که تهیه‌کنندگی، کارگردانی و اجرای زنده آن را بر عهده داشت که از سال ۱۳۸۵ از شبکه دو تلویزیون ایران به مدت ۲۰ ماه پخش شد. برنامه بعدی وی در تلویزیون که پخش آن در تابستان ۱۳۹۰ از شبکه یک تلویزیون ایران آغاز شد، تحت عنوان «پارک ملت» بود که تهیه‌کنندگی و اجرای زنده آن را بر عهده داشت.

برگرفته از راسخون
امکانات وب
ابزار پرش به بالا